krátké zbraně,  Novinky

SIG Sauer P210 Carry

Pistole SIG Sauer P210 Carry ráže 9 mm Luger byla ohlášena už na SHOT Show 2016. Pak se nad ní zavřela voda a ukázali ji až na SHOT Show 2020. Tento zkrácený a výrazně zmodernizovaný klon slavné P210 měl přijít na pulty v létě 2020 a měl stát 1150 dolarů. Objevilo se snad pár kusů, které vyzkoušeli vybraní novináři, a… Nic. Ke skutečnému uvedení zbraně na trh došlo až letos v únoru. Jen cena na pultech se zvýšila.

Nová dvěstědesítka dostala nový design, který zbraň posunul do 21. století. Zároveň byla přizpůsobena svému názvu Carry, který ji předurčuje ke každodennímu nošení na obranu nebo případně ve službě. Především se trochu scvrkla. Pistole má tedy kratší rám z hliníkové slitiny a bez lišty pro příslušenství, která by mohla zabraňovat hladkému tasení. Nerezový závěr je také kratší a hlaveň z uhlíkové oceli měří jen 4,1 palce. Byly zaobleny hrany a střenky jsou z materiálu G10. Přední i zadní úchopová plocha rukojeti jsou důkladně zdrsněné a rám dostal výrazný bobří ocas.

Výrobce novou zbraň označuje jako high-end every day carry pistol; je těžké předpovídat, zda to potvrdí i zákazníci. Ale přesnost střelby je prý vynikající.

Další podrobnosti o modernizované legendární švýcarské služební pistoli najdete v článku SIG Sauer P210 Carry na straně 11 dubnového čísla Střelecké revue ročníku 2022.

Střeleckou revui č. 4/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis