krátké zbraně,  Novinky

SIG Sauer P322

Malorážkové pistole v nabídce společnosti SIG Sauer devět let chyběly. Jenomže firma řešila americký pistolový tendr a rozvíjela především řady P320 a P365, takže se čekalo, až si konstrukce i výroba trochu uvolní ruce. Nyní tedy na malorážky došlo. Ono totiž pomíjet celosvětově nejrozšířenější náboj dost dobře nejde ani v případě, že jste zřejmě světová jednička (toto označení je samozřejmě k diskuzi) na trhu s pistolemi. Nelze ji pominout ani proto, že se na tomto poli mocně činí konkurence. Z těch nejvýznamnějších firem mají dnes ve své nabídce malorážkovou samonabíjecí pistoli s  polymerovým rámem Glock, Taurus, FN, Walther i Ruger.

Koncem letošního března se objevila na světovém (především americkém) trhu nová pistole SIG Sauer P322 ráže 22 long rifle, kterou navrhli a také ji vyrábějí v New Hampshire. V Evropě už, jak známo, SIG Sauer výrobu zrušil. Když se na pistoli podíváte, na první pohled je zřejmé, že její vzhled vychází z dnešního hitu společnosti SIG Sauer, který představuje pistole P320. Rozměry jsou však přiměřeně menší a odpovídají přibližně pistoli P365XL se čtyřpalcovou hlavní. Reklamní slogan říká, že tahle pistole vám dává 21 důvodů, proč ji milovat. Ale to ještě není všechno. Ke zbrani se dá koupit další zásobník s prodlouženou patkou, která zvýší jeho kapacitu ještě o pět nábojů.

Vývoj pistole SIG Sauer P322 údajně trval 15 měsíců a tato malorážková pistole pochopitelně nevznikala ve vzduchoprázdnu. Jsme naopak přesvědčeni, že představuje reakci společnosti SIG Sauer na nástup pistolí Taurus TX 22 (od roku 2019) a Glock 44 (rok 2020). Bylo zřejmé, že u SIG Sauer poněkud zaspali, ale na druhou stranu mohli využít draze zaplacené zkušenosti svých předskokanů. Především měli čas si potvrdit, že se malorážkové pistole této kategorie – vesměs ráže 22 long rifle – slušně prodávají.

Podrobný popis a srovnání s konkurencí najdete v článku SIG Sauer P322 na stranách 20 až 22 Střelecké revue číslo 6/2022.

Střeleckou revui č. 6/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis