krátké zbraně,  Novinky

SIG Sauer P365 SAS

Pistole SIG Sauer P365 se od začátku roku 2018, kdy vstoupila na trh, už stala živoucí klasikou v kategorii malých pistolí ráže 9 mm Luger se zásobníkem na 10+ nábojů. Psali jsme o ní ve Střelecké revui několikrát, ale tentokrát jsme u Aleše Chudoby ve Zbraních Liberec měli možnost seznámit se s provedením, které jsme zatím měli v rukou jen na veletrhu.

Verze SAS (SIG Anti Snag) na první pohled vypadá, jako kdyby na ni výrobce zapomněl namontovat mířidla, ovšem je to trochu jinak. Mířidla tam jsou, ale jsou zapuštěna do závěru. Kombinují tricium a světlovodné vlákno a označují se jako FT Bullseye Sight. Jejich velmi zásadní vlastností je, že nevyčnívají ze zbraně a nehrozí jejich zachycení o oděv. Tato mířidla jsou výsledkem vývoje izraelské společnosti Meprolight a firma SIG Sauer SIG Sauer je zatím jediná velká zbrojovka, která je nabízí přímo z fabriky.

Zkušenosti ze střelby z pistole s neviditelnými mířidly najdete v článku SIG Sauer P365 SAS na stranách 14 a 15 Střelecké revue číslo 9/2022.

Střeleckou revui č. 9/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis