krátké zbraně,  Novinky

Smith & Wesson Competitor

Smith & Wesson Competitor

Společnost Smith & Wesson staví své úspěchy na poli ručních palných zbraní z velké části na pistolích řady M&P. Donedávna měly všechny pistole M&P jednu společnou vlastnost: jejich rám byl polymerový. Vyhovuje to většině uživatelů. Ovšem existuje mezi nimi skupina, kterým vadí především menší hmotnost pistolí s polymerovým rámem a z toho plynoucí horší zvládání zpětného rázu při střílení dynamických sportovních disciplín. Pro sportovní střelbu může mít polymerový rám i některé další nevýhody, které se jinak v běžném provozu s nepříliš častým používáním zbraně neprojeví. A pak je tu (ne úplně malá) část lidí, kteří i pro každodenní nošení dávají přednost poctivému kovu a plast jim nesmí přes práh.

Snad pro tyto lidi zbrojovka Smith & Wesson v srpnu loňského roku přišla se svojí novou pistolí s kovovým rámem M&P9 M2.0 Metal. Je to vlastně plastová pistole M&P9 M2.0, která dostala rám z hliníkové slitiny 7075-T6. Nic víc. Pistole je určena pro stejné závěry, zásobníky i pouzdra, jako jsou u plastového modelu M&P9 M2.0. Je to tedy táž zbraň ráže 9 mm Luger s úderníkovým mechanismem a zásobníky na 17 nábojů.

Na začátku loňského prosince ukázal výrobce světu další kovovou pistoli, která by klidně mohla být plastová. Na rozdíl od M&P9 M2.0 Metal ovšem nový model Smith & Wesson M&P 9 M2.0 Competitor nevyjíždí z normálních výrobních linek, ale jedná se o výsledek práce týmu S&W Performance Center, s jehož speciálními výrobky se občas setkáváme. Jak plyne už z názvu zbraně, bude určena nikoliv pro každodenní nošení, ale pro sportovní střelbu. Další informace o sportovní verzi služebního Smith & Wessonu najdete na stranách 12 a 13 únorového čísla Střelecké revue ročníku 2023 v článku Smith & Wesson Competitor.

Střeleckou revui č. 2/2023 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis