krátké zbraně,  Novinky

Smith & Wesson CSX

Sortiment pistolí značky Smith & Wesson se zdál odpovídat na všechny potřeby zákazníků. Ale někdo ve firmě si myslel, že to tak není. Firma zkrátka letos v lednu představila model CSX, který se z toho, co dnes trh zájemcům o obranné pistole nabízí, jednoznačně vymyká hned v několika směrech.

Jeden americký publicista se vyjádřil, že pokud by zavřel do hotelového pokoje pistoli M&P Shield a Colt velikosti officer, tohle by byl pravděpodobně výsledek té vášnivé noci. Firma Smith & Wesson se novou pistolí odchýlila od zavedeného mustru, podle kterého stavějí své mikrokompakty ostatní výrobci i ona sama. Pistole CSX určitě může oslovit lidi, kteří z nějakého důvodu nechtějí zbraň s polymerovým rámem. Takže to je jedna skupina možných zájemců. CSX může dále oslovit všechny, kdo nemusí úderníkový bicí mechanismus a dávají přednost snáze kontrolovatelnému kohoutu. Zde samozřejmě narazí na zmenšeniny Coltu 1911, ale tahle zbraň není devatenáctsetjedenáctka a může nabídnout dnes požadovanou větší kapacitu zásobníku. Třeba takový Kimber Micro 9 nabízí zásobník jenom na 7 nábojů a jeho cena je nejméně o polovinu vyšší

Navíc všechny pistole, které se zařadily do proudu dvouřadých mikrokompaktů, mají úderníkový, tedy bezkohoutový spoušťový a bicí mechanismus. Firma Smith & Wesson však do této kategorie znovu přichází se zbraní kohoutovou.

Podrobnosti o zajímavé kapesní pistoli, která jde proti proudu, najdete na stranách 16 a 17 Střelecké revue číslo 3/2022.

Střeleckou revui č. 3/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis