krátké zbraně,  Novinky

Taurus TX 22 na střelnici

V nabídce malorážkových krátkých palných zbraní Taurus ještě před takovými třemi lety zela mezera. Firma měla kapesní pistolku 22 Poly, což je zbraň míněná jako obranná, s tomu odpovídajícími rozměry. Pak tu byly malorážkové revolvery, těch má Taurus skutečně dost, ale chyběla malorážková samonabíjecí pistole, která by měla podobu pistole služební a dala by se použít ani ne tak k obraně (ale proč ne), jako spíš ke střílení pro radost a k tréninku.

Tuto mezeru firma zacelila na začátku roku 2019, když představila novinku, samonabíjecí malorážkovou pistoli TX22, nebo, jak se dnes píše TX 22. Taurus TX 22 při svém vzniku čerpal z designu moderních samonabíjecích pistolí větších ráží. Vycházel z toho, co bylo doma. Tvar závěru je jednoznačně odvozen od modelu Taurus TH9, ale jako jeho předlohu můžeme vidět také Glock 19. Rukojeť je této univerzální a globálně používané pistoli velmi podobná.

Nabídka malorážkových samonabíjecích pistolí pro základní výcvik a nenáročný sport je dnes velmi široká. Novému Taurusu by mohla nahrávat jedna odlišnost. Ve srovnání s obvykle desetiranovými zásobníky konkurenčních zbraní nabízí podstatně větší kapacitu, sedmnáct nábojů. Zásobníky na víc malorážkových nábojů totiž většinou mají problémy se spolehlivostí. Konstruktéři Taurusu to zřejmě zvládli. Podrobné informace najdete v článku Taurus TX 22 na střelnici na stranách 18 až 20 Střelecké revue číslo 7/2021.

Koupit časopis