krátké zbraně,  Novinky

Turecké pistole v USA

Turecko je jedním z největších vývozců civilních zbraní do Spojených států, a to nemluvíme o některých zbraních tradičních amerických značek (Winchester aj.), které rovněž vznikají někde okolo Bosporu. V segmentu brokovnic je Turecko dokonce vůbec největším americkým importérem. Mezi světovými dovozci samonabíjecích pistolí do USA už Turecko zaujímá čtvrté místo za Brazílií, Rakouskem a Chorvatskem – a chce si toto své postavení ještě polepšit.

Koncem loňského roku vyšel na blogu cheaperthandirt.com článek Davida Freemana s názvem 6 nejlepších krátkých zbraní z Turecka. Píše o tom, že se jedná o vysoce industrializovanou zemi, která své produkty vyváží do celého světa. Má robustní zbrojní průmysl: v oboru je evidováno 260 výrobců palných zbraní. Ty, které jsou určeny pro armádu nebo policii, jsou velmi důkladně posuzovány a testovány. To má následně pozitivní vliv na přinejmenším solidní kvalitu velké většiny produkce.

Nejsem si jistý, co v turecké ekonomice dovoluje vyrábět zbraně ve stejné kvalitě jako v Německu, Itálii nebo v USA, ale s výrazně příznivějšími cenami, píše Freeman ve zmíněném článku. Snad k tomu napomáhají velké výrobní objemy, snad nižší náklady na marketing a na platy managementu…

Přehled současného sortimentu najdete v článku Turecké pistole v USA na stranách 12 až 16 listopadového čísla Střelecké revue ročníku 2022.

Střeleckou revui č. 11/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis