Novinky,  ostatní

Vyšlo číslo 12/2020

Pomalu se blíží Vánoce, ale svět ne a ne se zastavit nebo zvolnit. Poslanecká sněmovna schválila tzv. malou novelu zákona o zbraních a střelivu. Teď už možná je, ale také nemusí být schválena Senátem a podepsána prezidentem. Ano, novela zpřísňuje pravidla, ale je to jen nezbytné minimum, aby se vyhovělo bruselskému vlkovi a česká koza zůstala celá. Povedlo se to díky řadě rozumných a nadšených lidí a bruselský zákazový stroj jsme brzdili pět let. Boj ovšem nekončí.

Na stránkách Střelecké revue je svět stále normální, takže svobodně píšeme o zbraních. Téma z titulky představují pistole Walther Q4 Steel Frame, jimž se podrobně věnuje Marek Bako. Tentýž autor také pořádně vyzkoušel a porovnal konverze CAA MCK a FAB Defense. Pavel Beran nám zase zprostředkuje své zkušenosti se samonabíjecími karabinami značky LLC 9×19 od firmy Limex. Z dalších novinek určitě překvapí nová opakovačka pod značkou Springfield Armory a Přemysl Liška se spolu s Jiřím Fenclem věnují americké značce Daniel Defense. Věnujeme se také aktuálním osudům firmy Remington a na ni navázaných značek. Z vojenské tematiky mne moc potěšil článek Tomáše Melichara o kurzu základní přípravy pro vojáky z povolání. My starší pamatujeme proslulý přijímač, kterým jsme na vojně procházeli. Tohle vypadá úplně jinak. V historické části navazuje David Pazdera na téma Dalton, tentokrát originálním revolverem jednoho z příslušníků této bandy, a Jiří Kýhos se věnuje čínské pistoli s integrovaným tlumičem.

Za pár týdnů budeme slavit Vánoce. Prožijme je především ve zdraví a pohodě. Ať Ježíšek přinese, co si přejete a s čím budete trefovat. První číslo ročníku 2021 vyjde ještě letos.

Koupit časopis