Novinky,  ostatní

Vzduchovky SIG Sauer

Nemyslíme si, že by zbrojovka SIG Sauer nezbytně potřebovala prodávat vzduchovky, aby si nějak zásadně vylepšila hospodářské výsledky. Jsme přesvědčeni, že se tady ve skutečnosti jedná primárně o něco jiného: nabídka vzduchovek je nejspíš výsledkem marketingových úvah a má za účel především posilování image. Většina vzduchovek SIG Sauer se totiž snaží svým vzhledem přiblížit k oblíbeným ostrým puškám a pistolím této značky. Jen u dvou nebo tří produktů bychom takový vzor nenašli

Na druhou stranu vývoj a výroba vzduchovek se prý od roku 2019 v plném rozsahu realizují v centrálním závodě SIG Sauer v Newingtonu ve státě New Hampshire. To probíhalo dřív v rámci produktové linie Advanced Sport Pellet, která snad zpočátku využívala k nastartování i externí zdroje. V roce 2018 však byla v koncernu vytvořena zvláštní divize Airgun/Sigair. Linie ASP přitom zůstala zachována a Sigair tuto zkratku dál používá – sice jako vedlejší značku, ale současně jako známku jisté kvality.

Také airsoftové verze zbraní SIG Sauer původně vznikaly na zakázku u jiných subjektů, konkrétně Cyber Gun a ASG. I když jeden nebo dva takové modely dosud najdeme v nabídce Sigair, už v červenci 2018 bylo oznámeno, že firma i k tomuto účelu bude nadále využívat výhradně svoje vlastní inženýrské a výrobní kapacity. Pokud jde o systematický technický pokrok a požadovanou výrobní kvalitu, Ron Cohen tvrdí, že celému vzduchovkovému sortimentu se u nich věnuje stejná pozornost a péče jako ostrým zbraním. Vývoj většiny vzduchových zbraní prý probíhá současně a ve stejných konstrukčních kolektivech s konkrétními ostrými typy. Při tom se plánovitě dbá na možnost využití některých společných dílů u ostrých i vzduchových verzí.

Přehled nabízených typů se zaměřením na žhavé novinky podává článek Vzduchovky SIG Sauer ve Střelecké revui číslo 3/2021 na stranách 26 až 29.

Koupit časopis