krátké zbraně,  Novinky

Wilson Combat EDC X9

Pistole EDC X9 ráže 9 mm Luger je krásná, což se o plastových pistolích moc říct nedá. Dodává se v líbivé šedé tašce a ještě je zabalena v sáčku a hadříku s logem Wilson Combat. Poškození při transportu tudíž moc nehrozí. Součástí balení je druhý zásobník, nářadí, zámeček, návod a náhradní světlovodná muška. A především nástřelka plus certifikát z výstupní kontroly. Podle mne je ten certifikát důležitý. Jsou v něm jmenovitě uvedeni puškaři (pistolsmith) a je na něm vidět, jak náročným procesem kontroly zbraň prochází. Tak dokonalou kontrolu nelze u sériově vyráběných (a několikrát levnějších) zbraní očekávat. Dokládá nekompromisní kvalitu pistole.

Jedná se o ručně dokončovanou zbraň, jejíž původ je v Berryville v USA, a první prohlídka ukázala, že z pohledu zpracování nelze pistoli cokoliv vytknout. Zásahy na přiloženém nástřelném listu procházejí na 15 yardů – s náboji od Hornady – téměř jednou dírou. Podle mého názoru se jedná o nejkvalitněji a nejprecizněji vyrobenou pistoli na našem trhu a je to zbraň na celý život.

Hned poté, co jsme do skladu společnosti 3E Zbraně dovezli pistole Wilson Combat EDC X9 a prošly zkušebnou, vzal jsem jednu z nich na střelnici. Je třeba říct, že jsem zarytým zastáncem plastových pistolí s úderníkovým mechanismem striker fired, zejména značky H&K a Glocků.

Jak se zarytému milovníkovi Glocků střílelo z moderního klonu Coltu 1911 od renomované ladičské firmy, se dozvíte z článku Wilson Combat EDC X9 na střelnici na stranách 16 až 19 říjnového čísla Střelecké revue ročníku 2022.

Střeleckou revui č. 10/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis