Novinky,  ostatní

Zimní střelecká liga

Vážená redakce, rád bych Vás a čtenáře seznámil se seriálem klubových závodů, které proběhly na střelnici v Hradci Králové, V Mlejnku 592/2. Organizátorem byl klub ČSS z.s., Sportovně střelecký klub 0062. Závody jsme nazvali Zimní střelecká liga, to proto, že začínaly 3. ledna 2023 a pokračovaly pak každé dva týdny až do 18. 3. 2023. Střílely se disciplíny SP 30 a VP 30 dle mírně upravených pravidel ISSF. V pravidlech pro Zimní ligu jsme totiž vyšli vstříc střelcům, kteří mají kvůli věku nebo zdravotnímu stavu problémy s držením zbraně jednou rukou, a všem účastníkům tak bylo umožněno střílet oběma. Posledního kola se zúčastnilo 15 závodníků v SP 5+30, 16 ve VP 5+30.

Po ukončení 6. kola závodu proběhlo finále, do kterého se probojovalo po pěti střelcích v obou disciplínách s nejvyšším počtem bodů ze čtyř nejlepších kol Zimní ligy. Závod tak byl okořeněn něčím, s čím se běžný střelec nesetká tak často, protože finále se střílí převážně na mistrovských a mezinárodních závodech. V obou finálových závodech vyhrál Tomáš Čmugr z SSK Dvory.

Zimní liga dostála svému názvu nejenom proto, že probíhala v zimním období, ale i proto, že počasí, za kterého jsme stříleli, bylo vskutku zimní. I mráz a sněžení byly překážky, které museli účastníci při střelbě zvládnout. K celkové pohodě přispěla dobře zásobená kantýna, kterou zabezpečil náš člen Pavel Balák, 66násobný mistr ČSFR a ČR ve střelbě z předovek, který tak prokázal, že kromě střílení mu jde mistrovsky i ohřívání klobás. Ceny do závodu věnovala a také sponzorem Zimní ligy 2023 v Hradci Králové byla firma Explosia, a.s., Pardubice. Zástupce firmy Explosia a.s. a tiskový mluvčí firmy pan Vencl se zúčastnil předávání cen po ukončení posledního finálového kola.

Věřím, že Zimní liga nadchla zúčastněné střelce nejenom tím, že venkovní zimní závody nejsou úplně běžné, ale i bezproblémovým průběhem (díky týmu pořadatele) a dobré sportovní úrovní.